Pridané 02.04.2019 21:00, autor REDAKCIA, prečítané 954x

Priaznivci Countrycrossu sa posledný marcový víkend (30.-31.3.2019) stretli na Búroch – v Borskom Mikuláši.
Je zvykom, že práve týmto podujatím Slovenská motocyklová federácia otvára sezónu a ani tentokrát tomu
nebolo inak.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Do súťaže bolo prihlásených za oba dni 275 pretekárov na motocykloch a 26 pretekárov na štvorkolkách. Trať
v Borskom Mikuláši je špecifická. Povrch je zväčša mäkký - pieskový, preto sa vyhĺbia jamy a celý okruh je tak
veľmi náročný na kondíciu. To neodradilo súťažiacich v celkovo 18 kategóriách, kde štartujú najmladší
dorastenci, ženy, profíci, či skúsení veteráni.

Absolútnym víťazom v Borskom Mikuláši sa stal Tomáš Zboran (SVK), ktorý podal perfektný výkon
a zaslúžene vyhral aj svoju triedu MM SR E2. Tomáš počas zimnej prestávky presedlal zo štvortaktnej 250-ky
na dvojtaktnú, tá mu zapasovala perfektne a jeho jazda bola zaujímavá aj po diváckej stránke. V sobotu mu
výborne konkuroval Thomas Hostinský (SVK), ktorý v nedeľných pretekoch neštartoval (Thomas sa musel
pripraviť na Majstrovstvá Európy v endure, ktoré nasledujúci víkend absolvuje v Portugalsku). V triede MM
SR E1 zvíťazil Marek Haviar (SVK), ktorý sa do pretekov vrátil po ročnej prestávke. V triede MM SR E3 zvíťazil
Miroslav Ševela (SVK), ktorý v tejto triede obhajuje titul z minulej sezóny.

V triede MM SR Junior zvíťazil Martin Giertl (SVK). Martin sa len pred týždňom vrátil späť po zranení do
tréningového procesu. V kategórií Kadet prvé miesto získal Rastislav Kokavec (SVK). V kategórií MM SR
Dorast si prvé miesto vybojoval Jaroslav Katriňák mladší (SVK). V kategórií Ženy si prvé miesto vybojovala
reprezentantka Gabika Čipková (SVK). V triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE) a v triede MM
SR Veterán si prvé miesto obhájil minuloročný majster Martin Gottvald (CZE).

V triede Slovenský pohár E1 vybojoval prvé miesto Ivan Belko (SVK), v triede Slovenský pohár E2 zvíťazil
domáci pretekár Ladislav Bolebruch (SVK) a v triede Slovenský pohár E3 si prvé miesto odniesol Branislav
Kanda (SVK).

V triedach Hobby boli jasní favoriti, ktorí obhájili prvé miesta v oboch dňoch. V triede Hobby E1 bol
najrýchlejší Filip Tretina (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Roman Ridzoň (SVK) a v triede Hobby E3 prvé
miesto získal Roland Ruščák (SVK). V triede Regionál zvíťazil Matúš Lavo (SVK).
Závod štvorkoliek bol rozdelený do dvoch tried: Quad 1 v ktorej zvíťazil český reprezentant Martin
Miřejovský (CZE) a treida Quad 2, kde zvíťazil Richard Beňo (SVK).

Úvod sezóny v Borskom Mikuláši dopadol veľmi dobre, začo patrí poďakovanie organizátorom –
Rallycross klub Borský Mikuláš, zúčastneným pretekárom, sponzorom a tiež aj divákom, ktorí urobili peknú