Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Motokros v Štúrove aj v Žiline zrušený + stanovisko SMF

Pridané 06.09.2006 15:54, autor REDAKCIA, prečítané 15014x

Motokrosári prišli o tri podujatia - MMSR mládeže a SP v Štúrove, ktoré sa mali konať už tento víkend boli zrušené usporiadateľom a motokros v Žiline / Sučanoch naplánovaný na druhý októbrový víkend - z technickým príčin. Cez víkend teda môžeme trénovať, alebo sa kochať MX freestylom v Inchebe alebo súťažou trialistov v Mestečku pri Púchove. Môžete si aj prečítať stanovisko SMF ku zrušeným závodom v Štúrove.

Stanovisko opacnej strany:

Vážení priaznivci motokrosu,viacerí ste obdržali oznámenie od p.Šnegoňa ohľadom zrušenia pretekov v štúrove so sprievodným listom na ktorý by som chcel reagovať.

1.časový harmonogram bol posunutý kôli tomu ,že nám lekár svojvoľne odišiel. Pokial sme zohnali náhradu trvalo to 1/2 hod.

2.obed komisárov-myslím si,že všetci sme ľudia a máme právo na obed,nič by sa nebolo stalo,keby sa závod o jednu hodinu predlžil,veď do 21:00hod.bolo este svetlo. Časový harmonogram bol zmenený p.Kašlíkovou a vyvesený na tabuli.

3.Sanitky-je pravda,že sme mali dve sanitky bez resuscitácie a jedného lekára. Sanitku s resuscitáciou sme mali dohodnutu že do 5 min je na trati,takisto bolo dohodnuté ošetrenie pretekárov v nemocnici v OSTRIHOME,ktorá je vzdialená od trate 3km. Rád by som vedel,akoby to riešili na iných závodoch,kde bola sanitka UAZ a nemocnica vzdialená od trate 40km.Tam nie je hazardovanie s ľudskými životmi,len u nás?

4.prašnosť trate bola dôsledkom toho,že bola čerstvo spravena a týždeň pred pretekmi bolo 32-39C.,jednoducho sa to nedalo dostatočne zaliať.My sme žiadali"veľký majstrák" na septembrový termín,aby tá trať mala čas dozrieť a aby bol čas následné chyby odstrániť. Ale tento termín nám p. Šnegoň preložil do največšieho tepla hoci vedel že trať sa prerába. V náborovom závode nám zrušil triedu 85 a v Ješkovej Vsi na závode MMSR mládeže povolyl volný vložený závod(iný môžu my nemôžeme)Inde p. šnegoň nedostatky nevidi len u nás?Príklad Ješkova ves (hanba slovenskému motokrosu) Vozidlo,ktoré sme použili na kropenie bolo kompletne vymyté.Neviem prečo bolo nevhodné.

5.depo mechanikov bolo vytvorené,no nie vŠak pri Časomiere.Je pravda,že nám uniklo,že na "veľký majstrák"je potrebný monitor.Jeho napojenie by nebolo problémom,nakoľko EL. sieť bola k dispozícií.

6.umývací priestor bol vytvorený s možnosťou pripojenia desiatich vysokotlakových čistiacich zariadení (hoci vy p.Šnegoň ste sám podpísali ZU so zákazom umývania). Čo nám chýbalo bolo umývadlo s pitnou vodou.

7.vplyvom veľkých teplôt vyhorel koncový stupeň na aparatúre čo malo za následok zlyhanie ozvučenia.

8.Čo sa týka zadnej časti trate jej širka bola 5m,po zaliatí trate jazdci jazdili priliš pri krajoch,a tak vytrhávali pásky,to sa myslím stáva všade.Ja osobne som aj na iných závodoch prepáskoval trať,keď ju jazdec vytrhol a nešiel som to hlásiť.

Keď je p.Šnegoň taký odborník na usporiadanie pretekov,ako je možné,že dovolil zorganizovať závody štvorkoliek na takých tratiach ako sú:TLMAČE,JEŠKOVA VES,SKÝCOV. Ďalšia zarážajúca vec je štartovné pre štvorkolky 800sk.Prečo až toľko? Úprava trate v Ješkovej Vsi,v akom dezolátnom stave je tá trať,tam p.Šnegoň nechcel zrušiť počas priebehu pretek,tam nevidel žiadne nedostatky? P.Šnegoň si neváži prácu ľudí,ktorí robia motocross zo srdca a s oduševnenim. Vkladáme do pretekov všetko čo je v našich silách,snažíme sa a on namiesto toho,aby nás správne usmernil a podporil (ako správny predseda)neustále sa vyhrážal,že nám pretek zruší a odstaví nás.Na jednej strane nás sfúkne pod čiernu zem,no na druhej ma záujem o spoluprácu.Toto nie sú emotívne rozhodnutia?Tak nech sa nečuduje,že človek reaguje tak ako reaguje.