Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Majstrovstvá Maďarska Enduro očami Jána Zaťka

Pridané 26.03.2010 07:26, autor dzony555, prečítané 10593x

20. a 21. 3. 2010 sa konalo prvé kolo maďarského endura pri dedinke Ács, asi 10 km od Komárna. Čakal som že sa zo Slovenska zúčastní viac jazdcov, bola to dobrá príležitosť si dobre zajazdiť. Nakoniec som bol sám. Na jazdcov čakalo pekné počasie a pekná trať natočená prevažne v lese a medzi porastom, tak na dvojku - trojku, ale boli aj rýchlejšie úseky.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Depo, foto © sportmotor.hu
Pekné boli enduro test / piesok , hlina aj  tráva / aj cross test na motokrosovej trati  a taký na prvý pohľad primeraný ale zradný/nie nebezpečný/  extrém ako súčasť trate - všetko priamo vedľa depa. Časy boli tak akurát, najazdievalo sa pri 30-až 60-minútových časovkách okolo 3-4 minút. Páčilo sa mi že po každom kole v cieľovej časovke pred hodinami boli predbežné výsledky po predchádzajúcich testoch, a tak každý vedel na čom je. Štartovalo sa po jednom jazdcovi v minúte, tak ani prach nevadil. Bolo možné si zvoliť 1. VT, 2. VT , 3. VT , veteránov alebo juniorov. Pre 3. VT boli časy pomalšie.
Extremtest, foto © sportmotor.hu
V každej kategórii bolo vyhlásených až 6 jazdcov a tri tímy. Takže aj pre zberateľov trofejí to bola atraktívna súťaž. Napriek tomu že v poslednej časovke som sakra tvrdo pristál na strome, tak po kontrole všetkých mojich kĺbov a údov a po pripáskovaní odtrhnutých plastov sa  mi podarilo dojazdiť a vo veteránoch chytiť druhé miesto. S ďalšími dvoma maďarskými jazdcami čo ma zobrali do týmu "pozitívni veteráni" sme veteránske týmy vyhrali. Ak bude medzi našimi majstrákmi voľný termín, dúfam že na dalšiu súťaž v Maďarsku postavíme aj slovenský tým.