Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

2010 AMA Supercross Round 4, A T & T Park, San Francisco

Pridané 01.02.2010 08:35, autor michalc, prečítané 12026x

Ryan Villopoto vyhral tento víkend v San Franciscu svoj prvý supercrossový závod v sezóne! Ryan Dungey získal 4. miesto a udržal sa tak vo vedení bodového hodnotenia! Trey Canard vyhral západnú divíziu triedy lites 250! Vedúci jazdec bodového hodnotenia, Jake Weimer, prišiel do cieľa na 2. mieste!

FB Zdieľať článok na Facebooku

AT&T Park, San Francisco
Začneme minulý týždeň. Niekoľkonásobný supercrossový šampión Chad Reed nenastúpil na štart v Anaheime II kvôli zlomenine ruky a následnej operácii. V piatok dorazila ďalšia veľká novinka –obhajca titulu James Stewart má zlomené zápästie a podstúpil operáciu. Dvaja najlepší jazdci za posledné 2 roky sú mimo hru! Taktiež v triede lites 250 nebudú tento víkend štartovať dvaja jazdci – Tommy Searle, jazdiaci na KTM a Ryan Morais na Suzuki. Obidvaja mali minulý víkend v Anaheime pád. Dúfajme že budúci víkend v San Diegu budú už pripravený. V meranom tréningu bol najrýchlejší Josh Hansen s číslom 100, za ním boli Will Hahn, Brock Tickle, Jake Weimer a Trey Canard. V meranom tréningu triedy supercross 450 bol najrýchlejší Kewin Windham, tesne za ním boli Ryan Dungey, Ryan Villopoto, Andrew Short a Josh Hill.
monster girl
250 West Heat 1 & 2

V prvej Kvalifikácii triedy 250 viedol celých 6 kôl Jake Weimer, líder bodového hodnotenia s číslom 12. Druhú kvalifikáciu vyhral Trey Canard s číslom 38 z Oklahomy,druhý prišiel do cieľa Josh Hansen.
Trey Canard
Trey Canard
450 Supercross Heat 1 & 2

V kvalifikácii triedy supercross 450 sa na začiatku dostal do vedenia Andrew Short na Honde s číslom 29, nasledovaný Ryanom Dungeym. Obaja išli tesne za sebou a za nimi bol na treťom mieste Andrew Short. Na konci siedmeho kola Ryanovi Dungeymu nevyšiel skok a Short si tak pred ním urobil náskok a Davi Millsaps sa dostal na druhé miesto. Dungey prišiel do cieľa na 6. mieste. Najrýchlejšie kolo mali jazdci okolo 53 sekúnd.
V druhej kvalifikácii zvíťazil Ryan Villopoto, za ním prišiel do cieľa na druhom mieste Josh Hill, tretí skončil Kevin Windham.

250 Lites West Main Event

Finále západnej divízie triedy lites 250 začalo 21:13. Holeshot získal Trey Canard! Jake Weimer je druhý! Josh Hansen je vytlačený v prvej zákrute mimo dráhy.
Jake Weimer
Jake Weimer
Na konci štvrtého kola vedie Trey Canard pred Weimerom o viac než 3 sekundy. Na treťom mieste je Brock Tickle. Wil Hahn je deviaty. Na konci 12. kola z 15 ide Canard bezchybne a má už 4 sekundový náskok pred druhým Weimerom. Na treťom mieste je stále Brock Tickle a Wil Hahn sa posunul na štvrtú priečku. Jeho tímový kolega Cole Seely je piaty. Nakoniec po 15 kolách vyhráva Trey Canard svoj prvý závod v sezóne.
Canard wins
Canard wins
Jake Weimer skončil druhý a stále vedie v bodovej tabuľke jazdcov. Tretí dokončil závod Brock Tickle, štvrtý je Wil Hahn a prvú päticu uzavrel Cole Seely.

450 Supercross Main Event

Hlavný závod triedy supercross 450 začal 21:42. Po štarte sa dostal do vedenia Ryan Dungey! Za ním boli Davi Millsaps, Josh Hill, Nick Wey, Chris Blose, Ryan Villopoto, Andrew Short, Ivan Tedesco a Kevin Windham.
Ryan Dungey
Ryan Dungey
V piatom kole Dungey stále viedol, Josh Hill bol druhý. Ryan Villopoto sa posunul na tretiu priečku. Dungey išiel neohrozene vpredu, ale Hill a Villopoto bojovali o druhú priečku.
Josh Hill
Josh Hill
Dve zákruty pred polovicou závodu v ľavotočivej zákrute sa dostal Villopoto pred Hilla. Dungey vedie, Villopoto je druhý a Josh Hill tretí. Na konci 11. kola, pred cieľovým skokom Dungey padá! Podarí sa mu znova vstať včas na to, aby si udržal vedenie, ale onedlho musí pribrzdiť aby skontroloval motorku. Ryan Villopoto sa dostáva pred neho do vedenia!
Ryan Villopoto
Josh Hill je v tej chvíli druhý, Davi Millsaps tretí a Dungey štvrtý. Nakoniec sa víťazom stáva Ryan Villpoto na Kawasaki s číslom 2!
Villopoto wins
Josh Hill je na peknom druhom mieste, Davi Millsaps získava tretie miesto a vedúci bodového poradia, Ryan Dungey, končí štvrtý. Andrew Short uzatvára prvú päticu.